Marry Kiss Cliff tag

Říkala jsem si, že předtím, než se budu psychicky připravovat na losování otázek v průběhu září (proč jsem všechny zkoušky nestihla v létě, chjo), tak bych si mohla zkusit nějaké losování zábavnější. Na české knižní scéně teďka všichni dělají #MarryKissCliff, což je tag knižního festivalu Humbook, a rozhodla jsem se si to taky zkusit.

Jde v podstatě o to, že si udělám lístečky s knižními postavami a losuji v každém kole 3 papírky – a potom se musím rozhodnout, koho bych si vzala, koho bych políbila a koho bych shodila ze skály. Pokusím se to vždy nějak zdůvodnit, ale většinou to rozhodně nebude výsledek racionálního uvažování. 😀 Protože láska že.

20170803_103404b

*stříhání, psaní papírků, přemýšlení, listování knihami*

*vzdychání nad úžasností některých hrdinů a vrčení nad stupiditou jiných*

*míchání*

Tak. Mám hotovo. Mám 21 lístečků, což by mělo vystačit na 7 kol. Že? Ach jo. (Možná jsem měla na ten MatFyz chodit dýl, chňup.) A můžu losovat.

KOLO PRVNÍ: Oliver (Láska mezi písmenky) X Kaspian (Letopisy Narnie) X Nico di Angelo (Percy Jackson)

Tak tohle je trochu nefér soutěž. 😀 Máme tu dva prince, jednoho vytaženého z knížky a jednoho z Narnie. A proti nim bojuje Nico di Angelo, syn boha Háda, který sice byl jednou z docela dobrých postav… ale není tak úplně na holky, takže bych ho nemusela ani líbat, ani si ho brát. Tudíž usuzuji, že nejmenší utrpení by bylo, že jeho shodím ze skály. Navíc je to syn boha podsvětí, takže určitě na tom nebude zase tak špatně, pokud ten pád ze skály nepřežije… 😀 A teď přijde to těžší. Jelikož Oliver je fiktivní postavou rovnou dvojnásob, nejspíš bych ho jen políbila, neboť čeho je moc, toho je příliš. Z čehož vyplývá, že Kaspiana bych si vzala.

KOLO DRUHÉ: Maxon (Selekce) X Aspen (Selekce) X Peeta (Hunger Games)

Tohle je tak nefér. Samé dobré postavy. Bojím se, že v nějakém kole vylosuju jenom ty špatné. Fňuk. No. Ale. Tohle je dost těžké. Maxon je princ, proti němuž stojí Aspen, kterého jsem tedy měla vždycky radši než Maxona. I když byl v téměř nejnižší kastě, i když byl člen hradní stráže. No a Peeta… je prostě slaďoušek. Takže… promiň Maxone, ale bohužel, musíš letět ze skály (čímž jsem kompletně dovyvraždila celou královskou rodinu, chm). A teď Peeta nebo Aspen? Aaaaajajaj. No. Peeta prostě patří do světa Hunger Games, a tam bych se nechtěla přivdat, takže… Peetu bych jen políbila. Z čehož plyne, že zůstanu s úžasným Aspenem… ♥ 😀

KOLO TŘETÍ: Jason (Bohové Olympu) X Noah (Alchymie věčnosti) X Tobias (Divergence)

Tak tady je to úplně jasné. Naprosto nesympatický Tobias z Divergence letí ze skály. Noah z Alchymie věčnosti byl takový naivní ťutínek, což nebyla tak moc jeho chyba, spíš mi ta postava přišla dost nereálná. Tudíž bych ho jen políbila a zůstala bych s polobohem (doslova) Jasonem.

KOLO ČTVRTÉ: Percy (Percy Jackson) X Damon Salvatore (Upíří deníky) X Clay Jensen (Proč? 13x proto)

Máme tu 3 postavy, které jsou známější ve své filmové/seriálové podobě, než v té knižní. Já se ale pokusím hodnotit pouze podle knížek, čímž se mi to trochu zlepšuje, jinak by to opravdu byla Sofiina volba. No, je jasné, že Percy je moje největší ♥, tudíž si ho musím vzít. Nehledě na to, že má super vodní schopnosti a je to miláček Olympu. A kdyby i v knize vypadal jako Logan Lerman, bylo by to další plus. Damon v knížkách není takový jako v seriálu (kde se jeho povaha mění série od série), takže bych ho mohla bez výčitek jen políbit. A Clay Jensen? Ten letí ze skály. Alespoň se brzy setká s Hannah.

KOLO PÁTÉ: Wesley (OTKA), Orion (série Starcrossed), Lucas (série Starcrossed)

Starcrossed (v češtině Proroctví, Beze snů, Bohyně) je jedna z mých nejoblíbenějších sérií poslední doby. Zároveň jsem ale v průběhu čtení moc nepřemýšlela, kdo ze dvou by u Helen (hlavní hrdinka série) měl větší šanci, protože s Lucasem si byli JEDNODUŠE a PROSTĚ souzeni (starcrossed, haha). Pokud jde tedy o mě, nevydržela bych, že bych pro Lucase nebyla ta osudem přisouzená, takže bych ho jen políbila. Vzala bych si Oriona a Wesley by letěl ze skály, z čehož bych ani neměla tak špatné svědomí. Stejně to byl děvkař…

KOLO ŠESTÉ: Peter (Všem klukům, které jsem milovala), Stefan Salvatore (Upíří deníky), Maven (Rudá královna)

Další naprosto jednoduché kolo. Maven je princ, ale to ho nezachrání, protože v Rudé královně je skoro všechno špatně, a on je jedna z těch věcí. Tudíž snad dopadne tvrdě. S Peterem asi musí být fajn se líbat, ale vzít bych si ho nechtěla. Tudíž na toto místo zbývá jen Stefan, což je úleva, že v knížkách je úplně jiný než v seriálu.

KOLO SEDMÉ: Cal (Rudá královna), Hurikán (Hunger Games), Morfeus (Starcrossed)

A je to tady zase. Rudá královna musí z útesu, a s ní i hodný princ, co jezdí na motorce. (A opět opakuji, na té knížce je snad špatně úplně všechno, přestože se tak dobře četla! To je prostě taky špatně! :D) Hurikán nebyl mojí oblíbenou postavou, takže by dostal jen pusu a Morfeus… no… s ním bych strávila věčnost v Říši snů. 😀 (Upozorňuji, že Morfeus je ze série Starcrossed, nikoliv ze Šepotání, který byl originálně v tomto tagu uveden!)

ff4cc14f50b6219462890b5ce795b8e5--beaded-moccasins-being-in-love

A to bylo všechno! 🙂 Tag mě moc bavil, takže doufám, že se objeví více takových věcí. Pokud si chcete taky udělat tag, zde naleznete více informací. A pokud nemáte blog ani netočíte videa, ale máte kamarády, co rádi čtou, můžete to změnit v takovou menší společenskou hru. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s