Booktag: Máš babu (nepopulární názory)

Taky nesnášíte, když slyšíte chválu na něco, co vám přišlo naprosto strašné? Tak to můžete být v klidu, protože dnes ode mě uslyšíte samou kritiku. 😀

Pokud máte jiný názor než já, neváhejte a napište mi jej v komentářích.


1. Populární knížka nebo série, která se vám nelíbila.

ruda-kralovna

Rudá královna. Na tuhle sérii slyším samou chválu a přestože samotné čtení nebylo špatné, celá myšlenka téhle série se sice tváří andělsky, ale přesto je trochu pokřivená. Hlavní hrdinka byla na zabití a další díly byly tak nudné, že jsem je nezvládla ani přečíst. (> Moje recenze na Rudou královnu.)

2. Knížka nebo série, kterou všichni nesnáší a vám se líbila.

po-zemi-bloudim.jpg

Po zemi bloudím dál. Všem tahle knížka přišla nudná, nezajímavá nebo naprosto naštvávající. Mně přišlo, že je originální a hrdinka není spratek, ale dokonce má i nějakou sebereflexi. Pokud se vám také knížka líbila, určitě neváhejte a napište Albatros Media, že chcete další díl, protože mám pocit, že zatím je spamuju jenom já a kvůli mně to bohužel asi nevydají. (> Moje recenze na Po zemi bloudím dál.)

3. Milostný trojúhelník, kde hlavní hrdina skončil s tím, kým jste nechtěli NEBO vztah, který se vám nelíbí.

divergence.jpg

Tris a Čtyřka z Divergence, Rezistence a Aliance. Celou sérii jsem četla už docela hodně dávno a už si moc nepamatuji, proč vlastně jsem tenhle pár nesnášela. Podobně jako celá série mi i milostná zápletka přišla naprosto nelogická a hloupá. Ani jeden z hrdinů mi nebyl sympatický, tak to asi byla snadná volba. (> Moje recenze na sérii Divergence.)

4. Populární žánr, který skoro nečtete.

Horory. Stephen King. Prostě se nerada bojím. Respektive, já se bojím všeho a tak často, že o tom ještě nepotřebuju číst.

5. Populární postava, kterou nemůžete vystát.

sepotani

Morfeus z Šepotání. Teď se moc omlouvám, pokud jsem jeho jméno napsala špatně. V této alenkovsky šílené sérii mi vadilo asi úplně všechno – takže samozřejmě i její postavy. Postava můry, která snad měla mít k hlavní hrdince nějaké romantické pouto nebo tak něco, mě naprosto minula. Stejně jako tahle knížka. (> Moje recenze na Šepotání.)

6. Populární autor, který vás nebere.

fangirl.jpg

Rainbow Rowell. Dočíst její knížku Fangirl pro mě byla opravdu velká výzva a doteď si říkám, jak je to vlastně možné, že se mi to povedlo. Nic se tam nedělo a většina textu byla naprosto nudná, nelogická, Harryho Pottera vykrádající fanfikce, která jakoby snad ani neměla konce. Jsem si docela jistá, že od autorky si už nic dalšího nepřečtu. (> Moje recenze na Fangirl.)

7. Populární klišé, které vás už nebaví (např. ztracená princezna, korumpovaný vládce, milostný trojúhelník).

Dementní hlavní hrdinka, kterou všichni zbožňují. Myslím si totiž, že dementní hlavní hrdinky by nikdo neměl zbožňovat.

8. Populární série, kterou ani nechcete začít číst.

S. J. Maas. Ať už jde o Trůny nebo Dvory, tahle autorka jde naprosto mimo mě. Anotace mě nezaujaly a obrovský rozsah jejích sérií je naprosto odrazující.

9. Říká se, že knížka je vždycky lepší než film, ale který film nebo seriál se vám líbil víc než knížka.

pj1.jpg

Percy Jackson a Zloděj blesku. Ačkoliv jsem vždycky milovala sérii od Ricka Riordana, film, ačkoliv je v něm spoustu nelogických blbostí, jsem viděla jako první a hrozně se mi líbil. Knížka pak v porovnání s filmem vůbec nebyla tak dobrá, možná už proto, že neměla v hlavní roli Logana Lermana.


Pokud byste chtěli na otázky také odpovědět, neváhejte to udělat a napsat mi, ať si můžu vaše odpovědi přečíst. 🙂

2 komentáře: „Booktag: Máš babu (nepopulární názory)“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s